Küçük Oturma Odası Dekorasyonu İle İlgili 7 İpucu

Ev dekorasyonunda en fazla zaman ve bütçe ayrılan alan oturma odasıdır. Oturma odası dekorasyonu için dikkat edilmesi gereken en önemli detay alanın boyutudur. Odanın büyük mü küçük mü olduğuna karar verildikten sonra dekorasyona başlanmalıdır. Aksi halde düzensiz, karışık ve boğucu bir dekorasyon ortaya çıkabilir.

Evin kalbi diyebileceğimiz oturma odası tüm ev halkının ortak vakit geçirdiği alandır. Bu nedenle dekorasyonda kullanılacak eşyaların ortak kullanıma uygun olması ve işlevselliğini uzun vadede koruyabiliyor olması gerekir.  Küçük oturma odası dekorasyonu için olanaklar kısıtlıdır ancak doğru dekorasyon yöntemleriyle tarzınıza ve odanızın boyutuna uygun bir oturma odası dekore etmek oldukça kolay! Peki, küçük oturma odaları nasıl dekore edilmelidir? İşte nukadecor.com olarak hazırladığımız küçük oturma odası dekorasyonu ile ilgili 7 ipucu!

  1. Köşe Koltuk Takımları Küçük Alanların Kurtarıcısıdır!

Küçük evlerin kurtarıcısı olan köşe koltuk takımları hem şık hem modern bir dekorasyon için oldukça iyi bir alternatiftir. L koltuk olarak da bilinen köşe koltuk takımları küçük bir puf veya tekli bir koltuk ile dekore edilebilir. Küçük oturma odası dekorasyonunda odanın kapasitesinden daha fazla oturma imkanı sağlayan köşe koltuk takımları oldukça işlevsel mobilyalardır.

oturma grubu

  1. Yüzey Kaplama Olarak 3 Boyutlu Modelleri Kullanın!

Odaya derinlik katmak istiyorsanız 3 boyutlu yüzey kaplamaları tercih edebilirsiniz.

  1. TV Ünitesi Seçimi Çok Önemli!

Oturma odasının en önemli detaylarından biri olan TV ünitesi, küçük oturma odası dekorasyonu için dikkat edilmesi gereken diğer bir husustur.  Hem alanı etkin kullanıp hem ihtiyaca uygun TV ünitesi seçmek gerekir. Duvara monteli modeller küçük odalar için daha uygundur.

tv ünitesi

  1. Ayna Kullanabilirsiniz!

Alana derinlik katıp ferah bir görüntü elde etmek için uygulayabileceğiniz diğer bir dekorasyon hamlesi ayna kullanmaktır.

  1. Karmaşık Şekillerden Uzak Durun!

Küçük oturma odası dekore ederken karmaşık ve çok fazla renk barındıran eşyalardan ve aksesuarlardan uzak durulmalıdır. Odanın daha ferah ve geniş görünmesi için küçük ve kullanışlı eşyalar kullanmaya özen gösterin!

oturma odası

  1. Süsleme İçin Zemini Değil Duvarları Kullanın!

Dikkat edilmesi gereken diğer bir husus zeminde olabildiğince sade olmaktır. Eğer daha şık ve farklı bir dekorasyon istiyorsanız farklılıkları duvara yansıtmalısınız.

  1. Açık Renk veya Soğuk Renk Tonlarını Kullanın!

Küçük alanlarda açık renk veya soğuk tonlar kullanmak alanın daha ferah ve geniş görünmesini sağlar. Ayrıca bembeyaz bir dekorasyon da küçük oturma odası için idealdir.

Benzer Yazılar

Nuka’dan Banyo Dekorasyon Fikirleri: Ahşap Banyolar

Ev dekorasyonunda en fazla zaman ve bütçe ayrılan alan oturma odasıdır. Oturma odası dekorasyonu için dikkat edilmesi gereken en önemli...
Devamını Oku

Otel Mobilyaları ve Lüks Otel Dekorasyonu

Ev dekorasyonunda en fazla zaman ve bütçe ayrılan alan oturma odasıdır. Oturma odası dekorasyonu için dikkat edilmesi gereken en önemli...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X