Otel Mobilyaları ve Lüks Otel Dekorasyonu

Otel dekorasyonu diğer dekorasyon türlerinden daha farklıdır. Otel dekorasyonunda ilk hedef müşterilerin konforunu en üst düzeyde tutmak ve huzurlu bir ev atmosferi oluşturmaktır. Oteller için hizmetin önemi yadsınamaz ancak otel mobilyaları da bu hususta büyük önem arz eder.

Butik ve normal otellerin aksine lüks otel dekorasyonu ayrı bir titizlikle oluşturulur. Lüks otel dekorasyonu oluştururken her detay ince bir şekilde düşünülmeli ve kalite üst düzeyde tutulmalıdır aksi takdirde normal otellerden bir fark olmayacaktır. Peki, lüks otel dekorasyonu oluştururken nelere dikkat edilmelidir? Otel mobilyası seçimleri nasıl olmalıdır? Nukadecor.com ailesi olarak hem bilgilendirmekten hem de dekore etmekten mutluluk duyarız!

  • Lüks otel dekorasyonları da kendi içlerinde sınıflandırılmıştır. Klasik lüks otel dekorasyonu ve modern lüks otel dekorasyonu olarak ikiye ayırabiliriz. Lüks otellerin dekorasyonlarının klasik mi modern mi olacağına karar vermesi ve ona göre mobilya seçimi yapması gerekir çünkü otellerde bütünlük daha kaliteli ve daha şık bir görüntü oluşturur.

 

  • Lüks otellerde olmazsa olmazlardan biri şık bir lobidir. Müşterilerin otele giriş yaptıklarında şık bir şekilde ağırlanması için lobiler, lüks otellerin dikkat etmesi gereken ilk unsurdur. Lobilerde gösterişli ve ergonomik mobilyalar tercih edilmelidir.
  • Kullanışlılığın ve kalitenin aynı oranda ve bir arada bulunması lüks oteller için olmazsa olmazlardan biridir. En kalite otel mobilyaları kullanılmalı ve bununla beraber bu otel mobilyaları ihtiyaca en iyi şekilde hizmet etmelidir.
  • Lüks otellerde mobilyaların yoğunluktan etkilenmeyecek şekilde dayanıklı ve kaliteli olması gereklidir. Ahşap, hem şık hem de zamana ve kullanılmaya karşı dirençli bir dekorasyon malzemesidir. Bu nedenle genelde lüks otel dekorasyonu için en çok ahşap otel mobilyaları, lake ve masif otel mobilyaları tercih edilir.

otel dekorasyonu

  • Lüks otellerde kullanılan mobilyaların aleve karşı dirençli olması, herhangi bir düşme sonucunda kişilerin yaralanmaması için otel mobilyalarının sivri köşeli olmaması ve eşyaların duvara monteli olması dikkat edilmesi gereken diğer önemli ayrıntılardır çünkü lük otellerde güvenliğin üst düzeyde olması gerekir.
  • Lüks otellerde önem verilen diğer bir husus otel kapılarıdır. Otel kapılarının elektronik olması ve ses yalıtımının çok ileri düzeyde olması lüks otel dekorasyonu için aranan diğer özelliklerden biridir.
  • Bunların yanı sıra otel perdeleri, aydınlatma sistemleri, aksesuarların özgün ve kaliteli olması, tablolar ve banyoların konforlu, hijyenik ve şık olması lüks otel dekorasyonu için olmazsa olmazlardandır.

Benzer Yazılar

Küçük Oturma Odası Dekorasyonu İle İlgili 7 İpucu

Otel dekorasyonu diğer dekorasyon türlerinden daha farklıdır. Otel dekorasyonunda ilk hedef müşterilerin konforunu en üst düzeyde tutmak ve huzurlu bir...
Devamını Oku

Nuka’dan Banyo Dekorasyon Fikirleri: Ahşap Banyolar

Otel dekorasyonu diğer dekorasyon türlerinden daha farklıdır. Otel dekorasyonunda ilk hedef müşterilerin konforunu en üst düzeyde tutmak ve huzurlu bir...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

X